ENERGIA NATURA > BLOG > Jak jsem se zbavil alergie (19.5.2014)

Jak jsem se zbavil alergie

19. května 2014      Rubrika: Rady na každý den, Síla podvědomí
Jazyk:

Odhodlání a pevná vůle je pěkná věc, ale každý zkušený milovník říká - je to o charismatu, a to nejde naučit. Je to pravda? A charisma, co to vlastně je? Ženy říkají, že jim nejde o peníze, ale když se někde objedví prachatý dědek s pleší, tak hned vystartují na lov. Tak jaképak charisma.

 

Takový začátek zná pravděpodobně každý, komu založí kartu na oddělení Alergologie příslušné polikliniky. A jaká je léčba v případě pylových alergií? Vakcinace v průběhu zimy. To znamená několikrát týdně docházet ráno na injekce. Nesmí se vynechat, protože pak by to celé nemělo smysl.  A to já dělal pravidelně. Takže se paní doktorka zlobila a žalovala mamince. Proto jsem tam nechodil vůbec.

Jednou jsem to ale vydržel celou zimu. Paní doktorka zářila a chválila mě, že to bude určitě lepší. Nebylo. Když začala pylová sezóna, začalo to nesnesitelné svědění a pálení v nose a na obličeji, kýchání a smrkání. Navíc se ale přidala vyrážka na předloktí obou rukou. Během několika minut mi zčervenala kůže a naskákaly bílé puchýřky, které strašně svědili. A do toho ta příšerná únava. Jako kdybyste ze mě vysáli poslední kapku života. Pochopil jsem, že tudy cesta nevede.

„Alergie je přehnaná reakce imunitního systému na vnější podněty okolí“. „Imunitní systém se nudí, a tak takto reaguje“. Zatímco já jsem se s alergií rozhodně nenudil. A co dělat? Zbývá Zirtec, věrný kamarád. Alergikům netřeba nic dalšího dodávat, pro ostatní doplňuji – jedná se o léky na tlumení příznaků alergických reakcí (odborně antihistaminika).  Alergika v létě nenajdete vůbec v přírodě, na louce, v lese, stává se z něho plachý tvor, který vylézá ven až na podzim a v zimě.

Co pomáhá? Moře. Vyzkoušeno, funguje, ale jen dočasně. Speciální léčebná kůra v lázních. Vyzkoušeno a funguje. Opět jen dočasně. Klasická léčba alergie. Slušně řečeno, k ničemu.

Za ty roky jsem pochopil, že velká část zasvěcených komentářů odborníků o alergii je mírně řečeno o ničem. Jak vám může radit člověk, který ji vůbec neměl. Nezná prostě ten stav, ty pocity. Alergie se v průběhu posledních 20-ti let hezky rozrostla. Někdy si říkám, že je už více alergiků než lidí bez alergie. Alergii náhle dostanou i senioři. Náhody? Špatné životní prostředí? Špatná strava? Stres? Myslím, že to jsou jen zoufalé pokusy lékařů o objasnění něčeho, co má úplně jinou příčinu.

Střih. Před třemi roky jsem zjistil, že mě alergie postupně opouští. Jak to? Poslední dva roky byly úplně bezpříznakové. Vypadá to, že jsem se s ní nadobro rozloučil. Adiós, po třiceti letech. Tak úplná náhoda to nebyla.  Samozřejmě žádné léky, žádné moře ani lázně. Vlastně jsem jen na sobě zkoušel novou očistnou terapii, a vedlejším efektem bylo to, že jsem se zbavil všech alergických reakcí.

A teď přijde ten dotaz, „Může to fungovat i u druhých, třeba s potravinovými alergiemi?“ Může, metoda je univerzální. A pro mě nebyla ani příliš nová. V zahraničí mi říkali, abych ji vyzkoušel, ale znáte to… Pak jsem ji vyzkoušel, a ono to fakt funguje! A v čem spočívá ten „zázrak“?

A víte co? Mám pro vás návrh. Člověk není stroj, a tak neplatí jedna univerzální rada. A stejně je to i s tou terapií. Cíl je stejný (zbavit se alergie), ale některé úseky cesty mohou být odlišné u každého alergika. Jestli vás alergie skutečně obtěžuje tak, jako mě kdysi, tak mi klidně zavolejte nebo napište, a domluvíme se, co s tím společně uděláme. Stačí, pokud budete věřit v trvalé uzdravení a nebudete chtít nápravu během 14 dnů. Těším se na vás.